Fakty i mity o usuwaniu owłosienia, czyli depilacja vs epilacja i inne

Fakty i mity o usuwaniu owłosienia, czyli depilacja vs epilacja i inne

W naszym tekście postaramy się potwierdzić lub obalić wiele panujących mitów wśród klientów salonów kosmetycznych. Na pytania będziemy odpowiadać krótko i na temat.

Poruszmy kwestie depilacji a epilacji czy to naprawdę jest to samo? „Laser” IPL hit czy kit marketingowy. Tego i wielu innych informacji uzyskać z naszego tekstu. Poznasz fakty i mity krążące o usuwaniu owłosienia.

Mamy nadzieję, że dzięki poniższym odpowiedzią dokonają Państwo słusznego wyboru technologii idealnej do usunięcia zbędnego owłosienia.


1. Depilacja a epilacja – te same pojęcia?

Mit. Są to różne pojęcia określające stopień, trwałość metody usuwającej zbędne owłosienie. Klienci odwiedzający salony kosmetyczne bardzo często są nieświadomi różnic między pojęciami.

Depilacja polega na tymczasowym, krótkotrwałym usunięciu zbędnego owłosienia za pomocą metod mechanicznych bądź chemicznych takich jak użycie depilatora, depilacja woskiem czy pastą cukrową.

Epilacja polega na użyciu specjalistycznego lasera pozwalającego trwale usunąć ciągle odrastające włosy. Zbędne owłosienie usuwane jest na długie lata.


2. Epilacja laserowa musi boleć?

Mit. Na rynku kosmetycznym istnieją urządzenia, które dzięki zastosowaniu najnowszych technologii pozwalają na całkowicie bezbolesną, trwałą epilację. Takie lasery dostępne są najczęściej w najlepszych salonach kosmetycznych.


3. IPL – depilacja czy epilacja?

Intense Pulsed Light (IPL) nie jest laserem. Zbędne owłosienie usuwane jest przez lampę ksenonową, nie można nazwać go laserem – należy o tym pamiętać. IPL służy do depilacji, czyli krótkotrwałego usunięcia owłosienia.


4. Zabieg epilacji można wykonać tylko w okresie zimowym/jesiennym?

Mit. Zastosowanie najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku umożliwia usuwanie zbędnych włosów przez cały rok, nawet w pełni sezonu wakacyjnego. Ograniczeniem nie jest nawet opalona skóra. Jedynym laserem oferującym taką funkcjonalność jest Mediostar Next


5. Trwałe usunięcie włosów rudych jest niemożliwe?

Mit. Profesjonalne lasery do epilacji umożliwiają pozbycie się włosów rudych.


6. Trwałe usunięcie włosów siwych jest niemożliwe?

Mit. Diodowy laser Mediostar Next poradzi sobie z trwałym i bezbolesnym usunięciem włosów siwych.


7. Depilacja IPL narusza naskórek

Fakt. Nietrwała depilacja IPL narusza naskórek poprzez nadmierne jego podgrzewanie podczas zabiegu. Powoduje to jego naruszenie oraz ból.


8. Epilacja laserem diodowym narusza naskórek?

Mit. Urządzenie Mediostar Next nie narusza naskórka podczas zabiegu bezbolesnej epilacji


9. Depilacja IPL czy laser diodowy da szybszy efekt

W przypadku wyboru depilacji IPL należy wykonać 2 razy więcej zabiegów niż epilacji laserowej aby uzyskać podobny efekt – należy pamiętać, że IPL usuwa włosy tymczasowo a epilacja laserowa dokonuje trwałego usunięcia owłosienia.


10. Epilacja laserowa jest droższa niż depilacja IPL

Nie do końca. Na pierwszy rzut oka może się tak wydawać – biorąc pod uwagę cenę jednego zabiegu. Pamiętajmy jednak, że depilacja IPL nie jest laserem lecz lampą ksenonową. Włosy usuwa krótkotrwale – zabieg trzeba powtarzać.

Dodatkowo aby na starcie uzyskać „podobny” efekt jak przy epilacji laserowej należy wykonać 2 razy więcej zabiegów. Epilacja trwale, skutecznie i bezboleśnie usuwa włosy, których chcemy pozbyć się na długie lata.


11. Który z zabiegów IPL czy laser diodowy jest szybszy (czas jednego zabiegu)

Zdecydowanym zwycięzcą jest laser diodowy. Dla przykładu usunięcie owłosienia z męskich pleców w przypadku IPL trwa o 40 min dłużej niż przy zastosowaniu lasera diodowego.


12. Przed zabiegiem epilacji nie należy golić włosów – trzeba zapuścić

Mit. Na zabieg epilacji laserowej należy przyjść z ogoloną partią ciała, której będzie dotyczył zabieg. Zapuszczanie włosów jest jak najbardziej zbędne.


Laser Mediostar Next - UBP - bezbolesna depilacja

Laser Mediostar

Une Belle Peau jest pierwszym posiadaczem specjalistycznego lasera diodowego Mediostar Next przeznaczonego do całkowicie bezbolesnej epilacji. W porównaniu do lasera IPL, który służy do depilacji czyli nietrwałego usuwania owłosienia (epilacja – trwałe usunięcie zbędnego owłosienia) nasz laser charakteryzuje się wysoką skutecznością oraz możliwością epilacji przez cały rok. Pracuje szybko i bezboleśnie nawet na włosach siwych czy rudych.

UBP oferuje epilację idealną dla delikatnych stref jak twarz czy bikini – epilacja nic nie boli. Dzięki atrakcyjnej cenie i wysokiej skuteczności (po 1 zabiegu, możemy usunąć 70-80% włosów), możesz zapomnieć o codziennym goleniu nóg czy pach. Koniec z podrażnieniami czy wrastającymi włoskami.

Dlaczego warto wybrać Mediostar Next w UBP

  • bezbolesność
  • możliwość pracy nawet w okresie letnim
  • duża efektywność już po 1 zabiegu, możemy usunąć 70 – 80% włosów które już nie wyrosną
  • idealny dla delikatnych stref jak twarz czy bikini

A może coś innego?

wybierz usługę dla siebie

Laseroterapia

Terapia laserem

Bezbolesna i trwała depilacja laserowa w klika minut. Pozbądź się problemu całkowicie bez bólu. 1 zabieg to skuteczność usunięcia 70-80% włosów.

więcej »

Kosmetyka

Kosmetyka ogólna

Piękne paznokcie u rąk czy stóp to twoja wizytówka. Zadbaj o nie i umów się na manicure czy pedicure już teraz. Dodatkowo henna oraz masaż.

więcej »

Medycyna Estetyczna

Medycyna Estetyczna

Klika lat mniej, świerzy i młody wygląd skóry. Podaruj sobie odrobinę luksusu i wybierz zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Młodszy wygląd w kilka chwil bez skalpela.

więcej »